Redoslijed predstavljanja kandidacijskih lista za EU izbore na HRT-u

Na Hrvatskoj radioteleviziji ždrijebom je određen redoslijed predstavljanja programa kandidacijskih lista za izbore u Europski parlament.

Predstavljanja počinju u ponedjeljak, 15. travnja. Od 7:30 do 8:00 sati na 1. programu Hrvatskog radija priliku za izlaganje svog programa ima lista broj 6 koju čine HRAST, HKS, HSP AS i UHD. Na četvrtom programu Hrvatske televizije od 8 do 8:30 ždrijeb je odlučio da bude lista broj 4 - Bruna Esih-Zlatko Hasanbegović, neovisni za Hrvatsku i Hrvatska stranka prava.

Program mogu predstavljati najviše 3 (tri) kandidata s liste, a njihova imena i prezimena treba dostaviti HRT-u najkasnije 24 sata prije emitiranja emisije na adresu elektronske pošte izbori@hrt.hr

Kandidati koji će predstavljati program trebaju doći na Mramornu portu HRT-a, Prisavlje 3, Zagreb, najkasnije 15 minuta prije emitiranja emisije.

Ako se kandidati ne pojave u dogovorenom terminu smatrat će se da su odustali od predstavljanja programa.

Kandidati koji će sudjelovati u emisijama moraju biti prikladno odjeveni i smiju nositi samo bedževe ili značke svojih političkih stranaka ili koalicija.

Molimo predstavnike kandidacijskih lista da najave svojih predizbornih aktivnosti šalju isključivo na adresu elektronske pošte izbori@hrt.hr

Svakoga dana na HRT4 od 21.05 do 21.35 sati bit će repriza predstavljanja kandidacijskih lista, a na Hrvatskom radiju (Prvi program) od 19.30 do 20.00 sati.

Za sve dodatne informacije možete od 8 do 16 sati kontaktirati Izborni stožer HRT-a, na broj telefona 01 634 2070.

U nastavku donosimo redoslijed predstavljanja programa kandidacijskih lista za izbore u Europski parlament na Hrvatskoj televiziji i Hrvatskom radiju:

HRVATSKA TELEVIZIJA



15.04.2019.

BRUNA ESIH - ZLATKO HASANBEGOVIĆ: NEOVISNI ZA
HRVATSKU HRVATSKA STRANKA PRAVA

16.04.2019.

ZAGORSKA STRANKA ZA ZAGREB - ZSZ

17.04.2019.

HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI
DEMOKRATI - HNS

18.04.2019.

MOŽEMO! - POLITIČKA PLATFORMA
NOVA LJEVICA
ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – OraH

19.04.2019.

DEMOKRATSKI SAVEZ SRBA - DSS

20.04.2019.

AUTOHTONA - HRVATSKA STRANKA PRAVA - A - HSP

23.04.2019.

HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS

24.04.2019.

PAMETNO
UNIJA KVARNERA

25.04.2019.

STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA - SHZ

26.04.2019.

ZELENA LISTA

27.04.2019.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA
Nositelj kandidacijske liste: MISLAV KOLAKUŠIĆ

29.04.2019.

SLOBODARSKA STRANKA HRVATSKE - SSH

30.04.2019.

RADNIČKA FRONTA - RF
SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE - SRP

02.05.2019.

BLOKIRANI - DEBLOKIRAJMO HRVATSKU - BLOKIRANI

03.05.2019.

HRVATSKA DEMOKRATSKA STRANKA

04.05.2019.

HRVATSKA STRANKA REDA - HSR

06.05.2019.

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

07.05.2019.

SNAGA-STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG
AKTIVIZMA - SNAGA

08.05.2019.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

09.05.2019.

"BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"

10.05.2019.

POKRET ZA MODERNU HRVATSKU

11.05.2019.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA
Nositeljica kandidacijske liste: MARIJANA PETIR

13.05.2019.

HRVATSKA BRANITELJSKA PUČKA STRANKA - HBPS

14.05.2019.

SLOBODNA HRVATSKA - SH

15.05.2019.

START - STRANKA ANTIKORUPCIJE, RAZVOJA I
TRANSPARENTNOSTI - START

16.05.2019.

SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS

17.05.2019.

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ - GLAS
ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR - IDS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ - PGS
DEMOKRATI
HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI

18.05.2019.

ŽIVI ZID

20.05.2019.

MOJA VOLJENA HRVATSKA - MVH

21.05.2019.

HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA - HDS

22.05.2019.

NARODNA STRANKA - REFORMISTI

23.05.2019.

MOST NEZAVISNIH LISTA

24.05.2019.

HRAST - POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU
HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA - HKS
HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP
AS
UJEDINJENI HRVATSKI DOMOLJUBI - UHD


HRVATSKI RADIO



15.04.2019.


HRAST - POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU
HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA - HKS
HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP
AS
UJEDINJENI HRVATSKI DOMOLJUBI - UHD

16.04.2019.

MOST NEZAVISNIH LISTA

17.04.2019.

NARODNA STRANKA - REFORMISTI

18.04.2019.

HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA - HDS

19.04.2019.

MOJA VOLJENA HRVATSKA - MVH

20.04.2019.

ŽIVI ZID

23.04.2019.

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ - GLAS
ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR - IDS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ - PGS
DEMOKRATI
HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI

24.04.2019.

SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS

25.04.2019.

START - STRANKA ANTIKORUPCIJE, RAZVOJA I
TRANSPARENTNOSTI - START

26.04.2019.

SLOBODNA HRVATSKA - SH

27.04.2019.

HRVATSKA BRANITELJSKA PUČKA STRANKA - HBPS

29.04.2019.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA
Nositeljica kandidacijske liste: MARIJANA PETIR

30.04.2019.

POKRET ZA MODERNU HRVATSKU

02.05.2019.

"BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"

03.05.2019.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

04.05.2019.

SNAGA-STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG
AKTIVIZMA - SNAGA

06.05.2019.

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

07.05.2019.

HRVATSKA STRANKA REDA - HSR

08.05.2019.

HRVATSKA DEMOKRATSKA STRANKA

09.05.2019.

BLOKIRANI - DEBLOKIRAJMO HRVATSKU - BLOKIRANI

10.05.2019.
RADNIČKA FRONTA - RF
SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE - SRP

11.05.2019.

SLOBODARSKA STRANKA HRVATSKE - SSH

13.05.2019.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA
Nositelj kandidacijske liste: MISLAV KOLAKUŠIĆ

14.05.2019.

ZELENA LISTA

15.05.2019.
STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA - SHZ

16.05.2019.

PAMETNO
UNIJA KVARNERA

17.05.2019.

HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS

18.05.2019.

AUTOHTONA - HRVATSKA STRANKA PRAVA - A - HSP

20.05.2019.

DEMOKRATSKI SAVEZ SRBA - DSS

21.05.2019.

MOŽEMO! - POLITIČKA PLATFORMA
NOVA LJEVICA
ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – OraH

22.05.2019.

HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI
DEMOKRATI - HNS

23.05.2019.

ZAGORSKA STRANKA ZA ZAGREB - ZSZ

24.05.2019.

BRUNA ESIH - ZLATKO HASANBEGOVIĆ: NEOVISNI ZA
HRVATSKU HRVATSKA STRANKA PRAVA